بلاگ
امتیاز دهید :

کلیسای عجیب اچمیادزین ارمنستان

کلیسای عجیب اچمیادزین ارمنستان
تاریخ : 1398/12/25 / تعداد بازدید : 699/ نویسنده : فلات پارس گیتی
اگر به کشور ارمنستان سفر می کنید چه با خرید تور زمینی ارمنستان و چه شخصی بازدید از کلیسای جامع اچمیادزین را از دست ندهید. ما در گذشته از معبد معروف گارنی برای شما دوستان آژانس مسافرتی فلات پارس گیتی گفته ایم و امروز نیز یکی دیگر از عبادتگاه های کشور زیبای ارمنستان را معرفی خواهیم کرد.

کلیسای عجیب اچمیادزین ارمنستان

اگر کمی با این دیار آشنایی داشته باشید، می دانید که ارمنستان اولین کشوری بود که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرد و از دیرباز کلیساها و نیایشگاه های متعددی در آن ساخته شده است. متاسفانه بسیاری از کلیساهای کهن ارمنستان طی جنگ های مختلف در طول تاریخ از بین رفته اند و فقط چند مورد از آنها باقیست که مقصد گردشگران خارجی به شمار می روند؛ همین موضوع دلیل اصلی معرفی های مکرر ما از کلیساهای کشور ارمنستان می باشد. اینبار نیز شما را دعوت می کنیم تا در سفر ما به کلیسای اچمیادزین همراهمان باشید، این معرفی برای افرادی که تور ارمنستان را خریداری کرده اند و یا در جستجوی تور ارزان ارمنستان هستند، مفید خواهد بود.

اچمیادزین ارمنستان

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

اچمیادزین، که به معنی (نزول تنها پسر مولود) است یکی از سرمایه های باستانی ارمنستان به شمار می رود. با توجه به افسانه ها، عیسی مسیح از آسمان به زمین آمد و نقطه ای را برای ساخت کلیسا مشخص نمود و در نهایت کلیسای جامع اچمیادزین در آن محل ساخته شد. پژوهش های باستان شناسان نشان می دهد که قدمت کلیسای اچمیادزین مربوط به قرن چهارم (301 تا 303) میلادی است اما گفته می شود ساخت آن در سپیده دم به دستور توسط پادشاه تردات سوم و سنت گرگوری روشنگر داده شده است.
در بخش شمالی این کلیسای جامع، می توانید انواع مختلف معماری های باشکوه را ببینید که از دیوار اصلی شروع می شود و دارای بلوک های سنگی است؛ بلوک هایی که روی آنها به زبان یونانی نوشته شده است. زبان مورد استفاده از الفبای مسروب ماشتوتس ارمنستان، در سال حدود 405 است و شما همچنین می توانید گوشواره های زاویه ای را در دیوار بالا مشاهده کنید که نشان می دهد در آن سقف اصلی کجاست.

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

تاریخچه کلیسای اچمیادزین

بالاتر اشاره کردیم که ارمنستان اولین کشور جهان بود که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود انتخاب کرد و سالهاست که این دین و بناهای مذهبی که به مسیحیان مربوط می شود در ارمنستان از اهمیت زیادی برخوردار هستند؛ اچمیادزین محل اقامت مقامات عالی کاتولیک همه ارامنه و مرکز کلیسای رسالت ارمنی است. هر هفت سال، در کلیسا دعای کریسمس مقدس برگزار می شود؛ هزاران نفر از مومنان برای این مراسم به عنوان زائر از نقاط مختلف جهان به اچمیادزین می آیند. کلیسای هریپسیمه مقدس در 2 کیلومتری شرق کومیتاس Hraparak در مسروب ماشتوتس قرار دارد و اولین توقف گاه در مسیر گردشگران برای بازدید اچمیادزین است. شهادت هرپسیمه و همچنین تعداد 37 خادم رومی، جنون پادشاه تردات را تسریع کرده و کشور را تبدیل به سرزمینی برای پیروان دین مسیحیت نمود.
مارتيریون در قرن چهارم و پنجم میلادی در محل دفن هریپسیمه ساخته شده است و به عنوان یک بنای تاریخی قرون پنجم و ششم شناخته می شود، تصویری از این بنای یادبود را می توان بر روی ستون جنوب شرقی در اودزون وانک Odzun Vank در ارمنستان شمالی یافت. آستواتساتین همچنین نام کلیسای "دهکده" و یا "دهقانی" می باشد که امکان بازدید از آن هنوز هم وجود دارد. کلیسا آستواتساتین در قلب اچمیادزین است و لوکیشن خوبی برای عکاسی به شمار می رود. در این سازه محراب با طرح زیبای روکوکو به چشم می خورد که یکی از زیباترین الوارهای منقش ارمنستان نیز در آن هست و کار هنرمندی ایتالیایی می باشد. اچمیادزین محبوب ترین مقصد سفر برای علاقه مندان به معماری و تماشای بناهای تاریخی در ارمنستان است به همین خاطر به شما دوستان عزیز فلات پارس گیتی نیز پیشنهاد می کنیم بازدید از این مکان را در برنامه سفر خود قرار بدهید.

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

آدرس کلیسای اچمیادزین

اگر برای نخستین بار به ارمنستان سفر می کنید، توصیه می کنیم که تورهای بازدید از کلیساها را خریداری کنید تا رسیدن به مناطق دیدنی برای شما دشوار نباشد اما اگر علاقه مند هستید که خودتان از کلیسای اچمیادزین دیدن کنید و توری خریداری نکنید باید به آدرس زیر مراجعه نمایید.
آدرس کلیسای اچمیادزین: ارمنستان، وقارشاپات، خیابان خورناتسی

کلیسای اچمیادزین ارمنستان

در آخر اگر تجربه خرید تور زمینی ارمنستان را دارید، لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.
پست های مشابه
برچسب ها
تور ارمنستان