ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اگر خواهان ویزا تحصیلی کانادا هستید، بدون شک سوالات زیادی ذهن شما را درگیر کرده است. خوشبختانه در این مطلب قرار است به تمامی چالش‌ها پیرامون مجوز تحصیل در کانادا پایان دهیم.

ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شما باید مراحل زیر را طی کنید:
انتخاب دوره و موسسه: انتخاب دوره تحصیلی و موسسه آموزشی در کانادا برای ادامه تحصیلاتتان ضروری است. اطمینان حاصل کنید که موسسه مورد نظرتان مجوز رسمی از دولت کانادا برای پذیرش دانشجوان بین‌المللی دارد.
ارزیابی مالی: برای درخواست ویزای تحصیلی، باید اثبات کنید که قادر به تامین هزینه‌های مربوط به تحصیل، زندگی و هزینه‌های دیگر در کانادا هستید. بنابراین، باید اطلاعات مالی خود را ارائه کنید.
درخواست ویزا: برای درخواست ویزای تحصیلی، باید به سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود مراجعه کنید. درخواست خود را بر اساس دستورالعمل‌ها و فرم‌های مربوطه پر کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. همچنین، ممکن است نیاز به مصاحبه و ارائه اطلاعات بیشتر با مقامات مهاجرتی کانادا داشته باشید.
پرداخت هزینه‌ها: برای درخواست ویزای تحصیلی، هزینه‌هایی مانند هزینه درخواست ویزا، هزینه مطبوعات، هزینه ارزیابی امنیتی و هزینه پرواز را پرداخت کنید.
بررسی و پاسخ به درخواست: بعد از ارسال درخواست، آژانس مهاجرتی کانادا آن را بررسی می‌کند و در صورت صحت و کامل بودن مدارک، تصمیمی درباره صدور ویزا می‌گیرد.

تحصیل در کانادا

کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان محسوب می‌شود. برخورداری از دانشگاه‌های معتبر، فرهنگ متنوع و امکانات رفاهی بالا در کنار بورسیه‌ های تحصیلی مختلف توانسته دانشجویان زیادی را به این کشور جذب کند. طبق آخرین آمار در سال 2023 بیش از 300000 دانشجوی غیر بومی مشغول به تحصیل در این کشور آمریکایی هستند. ویزای تحصیلی کانادا جزو محبوب ترین نوع تحصیل در خارج از کشور محسوب می گردد که شرایطی استثنائی را برای داوطلبان آن به ارمغان آورده است.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2023

شرط اصلی برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا داشتن پذیرش از دانشگاه، مدرسه یا موسسه علمی معتبر است. در غیر این صورت درخواست شما پردازش نخواهد شد. پس از دریافت پذیرش می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای تحصیلی کشور کانادا به 2 دسته تقسیم می‌شود:
ویزای دانش آموزی کانادا : متقاضیان کمتر از 18 سال می‌ توانند برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا اقدام نمایند. برای اخذ این ویزا باید پذیرش یکی از مدارس مورد تایید اداره مهاجرت کانادا را داشته باشید.
ویزای دانشجویی کانادا : آن دسته از متقاضیانی که به دنبال طی کردن تحصیلات تکمیلی در کانادا هستند نیز می‌توانند ویزای دانشجویی این کشور را پیگیری کنند. قبولی با درخواست منوط به پذیرش از یک کالج یا دانشگاه معتبر است، به طوری که مورد تایید دولت محلی باشد.

ویزا تحصیلی

مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی کانادا

متقاضیان ویزا برای تحصیل در کانادا باید بدانند که مدارک خود را باید برای ثبت درخواست آماده کنند. علاوه‌بر عدم وجود نقص در مدارک، همه آن‌ها باید ترجمه شده باشند. مدارک درخواستی کانادا شامل دو دسته می‌شود: 1. اسناد هویتی 2. مدارک اثبات تمکن مالی. تمکن مالی برای تحصیل در کانادا بسیار مهم است و متقاضی باید تمکن مالی خود را اثبات کند. مدارک زیر برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است:
شناسنامه
پاسپورت معتبر
2 قطعه عکس
نامه پذیرش از مدرسه، کالج یا دانشگاه (مورد تایید دولت محلی)
مدارک مالی
آخرین مدارک تحصیلی
گواهی سوءپیشینه
گواهی پزشکی
مدرک زبان
رسید پرداخت هزینه ویزا
سایر موارد متناسب با نوع درخواست متقاضی

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزا تحصیلی کانادا

همانطور که گفته شد یکی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا است. بنابراین باید هزینه ویزا را پرداخت کرده باشید. هزینه ویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کانادا 150 دلار است. به این مبلغ باید هزینه انگشت نگاری را نیز اضافه کنید.
جهت انگشت نگاری مبلغ 85 دلار دیگر از داوطلبان دریافت می‌شود.البته 235 دلار دریافتی (150+85) تنها هزینه صدور ویزا هست. شما باید از تمکن مالی مناسب برای سال تحصیلی پیش رو برخوردار باشید. این هزینه در حال حاضر 10000 دلار کانادا است. در این صورت شانس بالایی برای دریافت این ویزای پرطرفدار خواهید داشت. گفتنی است هزینه های عنوان شده بابت درخواست ویزا است و باقی هزینه های موردنیاز را باید از مشاورین خود جویا شوید.
تحصیل در کانادا

بدون ویزای تحصیلی در کانادا درس بخوانید!

لازم به ذکر است مطابق قوانین اداره مهاجرت کانادا، تمام متقاضیان ملزم به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نبوده و برخی از افراد از این قانون مستثنی هستند. در واقع با داشتن شرایطی می‌توان بدون ویزا در مدارس و دانشگاه‌های این کشور تحصیلات خود را سپری کرد. سوال این است که چه متقاضیانی از اخذ ویزا معاف هستند:
افرادی که در یک دوره 6 ماهه یا کمتر شرکت می‌کنند
افرادی که اعضای خانواده یکی از کارمندان یا نمایندگان خارجی شاغل در کانادا هستند
افرادی که عضو یک نیروی مسلح خارجی مشغول انجام وظایف در کانادا هستند
افرادی که پناهنده کانادا هستند
و...

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر، اخذ ویزا تحصیلی کانادا طی مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. از زمان درخواست تا صدور ویزا ممکن است کمتر از 2 ماه طول بکشد تا شما بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.
چنانچه با درخواست شما برای صدور ویزا موافقت شود، این ویزا تا پایان زمان تحصیل به علاوه 90 روز اضافی‌تر اعتبار خواهد داشت. با استفاده از این مدت اضافی می‌توانید برای خروج از کانادا آماده شوید یا این که درخواست تمدید ویزا را ارسال کنید.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از نکاتی که داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در کانادا باید آن را رعایت کنند، شرایط سنی است. تمامی برنامه‌های کار برای جذب نیروی کار یا دانشجو توجه ویژه‌ای به سن مخاطب دارند. به این ترتیب شما تنها باید در سنین خاص برای تحصیل در کانادا اقدام کنید. بهترین سن برای تحصیل در مدارس کانادا 6 تا 18 سال است. افرادی که در بازه سنی 18 تا 23 قرار دارند، بهتر است برای تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور در مقطع لیسانس اقدام نمایند. اگر بخواهید در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهید، نباید گپ تحصیلی زیادی داشته باشید. بهترین شرایط برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در مقطع ارشد قبل از 30 سالگی است. با این حال شرایط برای تحصیل در مقطع دکتری کمی آسان‌ تر است و سختگیری زیادی نمی‌ شود.

اخذ ویزا تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

حالا که با 0 تا 100 اخذ ویزا تحصیلی کانادا آشنا شدید، بهتر است از روند دریافت این ویزا نیز مطلع شوید. اخذ ویزای تحصیلی این کشور با سایر کشورها مانند حوزه شینگن کمی متفاوت است. بنابراین بسیاری از متقاضیان در این زمینه به مشکل می‌خورند. در ادامه به طور مختصر و مفید تمام مراحلی که باید طی کنید را بررسی می‌کنیم:
1. در سایت اداره مهاجرت کانادا یک پروفایل شخصی برای خود ایجاد کنید. این پروفایل به منظور ارسال درخواست، بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه است.
2. فرم‌های آنلاین را با وسواس زیاد پر کنید.
3. مدارک مورد نیاز را به صورت ترجمه شده در پروفایل خود بارگذاری کنید.
4. هزینه ویزا را پرداخت کنید.
5. پروفایل خود را به طور مرتب برای ویرایش اطلاعات یا درخواست‌های جدید بررسی کنید.
6. با توجه به بسته بودن سفارت کانادا در ایران برای انگشت نگاری و سایر امور باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در کشور کانادا

روز به روز طرفداران ویزا تحصیلی کانادا افزایش پیدا می‌کند. این موضوع به خوبی ارزش این ویزا و کیفیت تحصیل در کانادا را نشان می‌دهد. در واقع تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ های کانادا برای متقاضیان بسیار هیجان انگیز است و می‌تواند رویای بسیاری از افراد باشد. در ادامه با برخی از مزیت‌های این ویزای تحصیلی آشنا می‌ شویم:
کیفیت بالای آموزشی 
ارائه مجوز کار حین تحصیل
امکان تحصیل بدون مدرک زبان
امکان دریافت ویزای همراه برای همسر، فرزندان و اعضای خانواده
امکان تحصیل رایگان فرزندان
اعطای بورسیه تحصیلی
قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزاهای دیگر
...
راهنمای اخذ ویزا تحصیلی کانادا 2023 ] هزینه + مزایا [

اخذ ویزای تحصیلی با فلات پارس گیتی!

داشتن ویزای تحصیلی کانادا رویای بسیاری از افراد است و منطقا به عنوان یکی از پرطرفدارترین ویزاهای تحصیلی در دنیا شناخته می شود. احتمالا پرسش زیادی درباره این نوع ویزا داشته باشید... تحصیل در بهترین مراکز آموزشی دنیا، رفاه بالای جامعه، امکان کار حین تحصیل و حتی تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت دائم از جمله مزایایی است که این ویزا به همراه دارد. اگر به دنبال یک کشور مناسب برای ادامه تحصیل هستید، کانادا می‌تواند اولویت اول شما باشد. کارشناسان فلات پارس گیتی با برخورداری از تجربه هایی ارزشمند این آمادگی را دارند تا با ارائه مشاوره رایگان اخذ ویزای تحصیلی، شما عزیزان را در انتخاب درست مسیر پیشرفت زندگی تان همراهی نمایند.

مشاوره رایگان تحصیل در کانادا