بلاگ
امتیاز دهید :

دریاچه وان

دریاچه وان
تاریخ : 1398/09/18 / تعداد بازدید : 510/ نویسنده : فلات پارس گیتی
کسانی از شهر وان در کشور ترکیه بازدید کرده اند حتما می دانند که دریاچه وان مهمترین جاذبه گردشگری این شهر است کما اینکه در مقاله دیدنی های وان نیز به این نکته اشاره کرده بودم.

دریاچه وان

امروز برای دوستانی که تور وان را خریداری کرده اند و یا در فکر خرید تور زمینی وان هستند، در رابطه با دریاچه وان توضیح خواهم داد پس اینبار هم در این سفر با آژانس مسافرتی فلات پارس گیتی همراه باشید تا با یکی از دیدنی های وان بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با دریاچه وان

مساحت دریاچه وان 3 هزار و 755 کیلومتر مربع می باشد و در عمیق ترین قسمت عمق آن به 451 متر می رسد که عمق کمی نیست. دریاچه وان بزرگترین دریاچه در ناحیه آناتولی محسوب می شود و از این روی اهمیت زیادی برای مردم کشور ترکیه دارد. در چند سال گذشته به خاطر سرمایه گذاری های به جای مقامات ترکیه، دریاچه وان به یک قطب گردشگری در این دیار تبدیل شد.
بد نیست بدانید با وجود نام این دریاچه نیمی از آن در وان قرار دارد و نیم دیگرش در استان بیتلیس ترکیه است. شاید کمتر نام استان بیتلیس را شنیده باشید، این بخش از ترکیه کردنشین است و کمتر بر روی صنعت توریست آن سرمایه گذاری انجام شده است. آب دریاچه وان شور می باشد و استفاده عمده ای که از این دریاچه در حال حاضر انجام می شود، جذب توریست است.

دیدنی های دریاچه وان

اگر درباره دیدنی های شهر وان پرس و جو کنید، متوجه خواهید شد که دریاچه وان اصلی ترین دیدنی این شهر محسوب می شود و نام آن در تمامی افرادی که سفرنامه وان نگارش کرده اند به چشم می خورد بنابراین این دریاچه باید پدیده ی زیبا و جذابی باشد.
واقعیت این است که طبیعت اطراف دریاچه وان بسیار چشم نواز است و امکانات تفریحی همچون قایق سواری در آن وجود دارد که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. عکاسی و قایق سواری مهمترین تفریح در دریاچه وان محسوب می شوند و تمامی کسانی که تور زمینی وان یا تور هوایی وان را خریداری کرده اند این تفریحات را انجام می دهند.
علاوه بر مواردی که ذکر شد باید بدانید که در میان دریاچه وان یک جزیره وجود دارد که با نام جزیره آکدامار شناخته می شود. بازدید از این جزیره نیز برای علاقه مندان امکان پذیر است؛ اما تمامی زیبایی های دریاچه وان به همین چند مورد ختم نمی شود بلکه در جزیره آکدامار کلیسای کوچک اما دیدنی و جالبی وجود دارد که مقصد گردشگران خارجی است. اغلب تصاویری که از دریاچه وان منتشر می شود، مربوط به این جزیره و کلیسای دوست داشتنی آن می باشد.

آدرس دریاچه وان

اغلب تورهای وان دارای یک گشت شهری هستند که در آن لیدر یا همان راهنمای تور، به سوالات مسافران پاسخ می دهد و آنها را با شهر آشنا می کند اما نباید از یاد برد که برخی تورها نیز راهنما ندارند به همین خاطر بهتر است با چگونگی دسترسی به دریاچه وان آشنایی داشته باشید.
متاسفانه در نزدیکی دریاچه وان ایستگاه مترو وجود ندارد بنابراین اصلا به فکر مترو سواری در شهر وان نباشید. بهترین وسیله نقلیه عمومی برای رسیدن به این دریاچه معروف اتوبوس است که ایستگاه های متعددی در اطراف دریاچه وان دارد از نزدیکترین ایستگاه ها می توانم به Tatvan bus station اشاره کنم که یک ترمینال به شمار می آید.
یکی از دیگر راه ها برای رسیدن به دریاچه وان خرید تور گردشگری دریاچه از بخش اطلاعات محل اقامت شما می باشد که روش آسانی است همچنین فراموش نکنید که همواره گزینه تاکسی گرفتن را نیز دارید.

نکات خوب و بد دریاچه وان

با توجه به توضیحاتی که بالاتر در اختیار شما عزیزان قرار دادم، بد نیست که به صورت خلاصه نکات خوب و بد دریاچه وان را با هم مرور کنیم:
دریاچه وان طبیعت زیبایی دارد.
دریاچه وان ساحل تفریحی با امکانات قوی ندارد.
بزرگترین دریاچه کشور ترکیه است.
تور زمینی وان ارزان است و به راحتی امکان بازدید از دریاچه وان برای شما وجود دارد.
دریاچه وان در فصل زمستان آب و هوای مناسبی برای گردش و تفریح ندارد.
دریاچه وان مهمترین دیدنی شهر وان است.
ایستگاه مترو در نزدیکی دریاچه وان نیست.
امکان قایق سواری و ماهیگیری در دریاچه وان وجود دارد.
دریاچه وان لوکیشن خوبی برای عکاسی و فیلم برداری با دِرون می باشد.