تور خارجی/تور اروپا

تور ارزان اروپا

تور اروپا جزو سفرهای محبوب و پُرطرف‌دار اما به نسبت گران برای ما ایرانیها محسوب می‌شود. معمولا تورهای اروپا به دو صورت تور یا پکیج مسافرتی هوایی و یا تور زمینی اروپا به مسافران ارائه می‌شود، هر چند که در سال‌های اخیر تمایل به سفر زمینی اروپا کمتر شده است اما هنوز هم جز انتخاب‌های مسافرانی‌ست که قصد دارند ارزان‌تر سفر کنند. معمولا تورهای زمینی مدت زمان بیشتری دارند و گردشگران در طی مسیر از چندین کشور مختلف عبور می‌کنند. بنابراین این قبیل تورها برای افرادی که زمان کافی برای سفر کردن دارند و یا می‌خواهند یا هزینه کمتر و به نسبت ارزان تور اروپا را خریداری کنند، مناسب است. با وجود تمام مزایای تورهای زمینی، هنوز هم بیشتر گردشگران برای سفر به کشورهای مختلف اروپا از پرواز استفاده می کنند.
دلایلی مختلفی وجود دارد که موجب می‌شود تا با وجود تمام سختی های سفر به اروپا هنوز هم ما ایرانیها برای این مسافرت اقدام کنیم. طبیعت فوق العاده، تاریخ غنی، شهرهای مدرن، جاذبه های توریستی معروف و تفریحات عالی جزو قطعی ترین دلایل سفر ما به اروپا هستند.
کلیسای جامع شهر میلان ایتالیا در تور اروپا

معروف ترین دیدنی های اروپا

وقتی صحبت از سفر به اروپا می‌شود به یاد جاذبه های گردشگری معروف آن می‌افتیم. برج پیزا و کولوسئوم در ایتالیا، برج ایفل و موزه لوور در فرانسه، کلیسای لاساگرادا فامیلیا و پارک گوئل اسپانیا، بریتیش میوزییم و برج لندن در انگلستان، آکروپولیس و سناتورینی یونان تنها گوشه‌ای معروف‌ترین جاذبه های گردشگری اروپا در مقاصد پُر بازدید این قاره هستند.
شهر ورشو در تور اروپا

شهرهای مهم اروپا

بیشتر شهرهای اروپایی که پایتخت کشورها هستند به عنوان مقصد اصلی سفر گردشگران در تور اروپا معرفی می‌شوند و هدف اصلی گردشگران هستند. آمستردام هلند، ورشو لهستان، میلان و رُم ایتالیا، بارسلون و مادرید در اسپانیا، بوداپست مجارستان، دوبلین ایرلند، پراگ در جمهوری چک، شهر وین اتریش، استانبول ترکیه و پاریس لندن به عنوان معروف ترین شهرهای اروپایی دنیا شناخته می‌شوند.
شهرهای توریستی اروپا

معروف ترین کشورهای اروپایی

به جز شهرهای معروف اروپا بعضی از کشورهای این قاره اصلی‌ترین هدف گردشگران در تور اروپا هستند. طبق آخرین آمار در سال 2019 بیشتر گردشگران به ترتیب از کشور فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، انگلستان، ترکیه، آلمان، اتریش و یونان به عنوان محبوب ترین مقاصد سفرهایشان در اروپا یاد کرده‌اند. اما اگر بخواهیم همین آمار را از دید گردشگران ایرانی ارائه کنیم باید کرواسی، گرجستان، بلغارستان، سوئیس، مجارستان و ایتالیا را به لیست بالا اضافه کنیم.

کریسمس در تور اروپا

بهترین فصل سفر به اروپا

همان‌طور که می‌دانید وقتی می گوییم تور اروپا یعنی قرار است به چند کشور این قاره سفر کنیم بنابراین بهترین زمان برای سفر به اروپا وجود ندارد. به طور کلی، اگر در فصل تابستان قصد خرید تور اروپا را دارید بیشتر باید به کشورهای حوزه مدیترانه و یا با آب و هوای خنک تر مانند ترکیه، بلغارستان، گرجستان، کرواسی سفر کنید. اگر دوست دارید در فصل پاییز اروپا سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم از شهر لوزان سوئیس، پولا در کرواسی، فرانسه، فلورانس ایتالیا، بیلبائو اسپانیا، هانوفر آلمان و شهر تورین ایتالیا دیدن کنید.
در زمان کریستمس نیز بازار تورهای اروپایی بسیار رونق دارد و هر کدام از این کشورها با ارائه برنامه های ویژه سال نو میلادی به گردشگران سعی می‌کنند جز اولویت های مسافران قرار بگیرند. معمولا بیشتر تورهای اروپا در کریسمس به مقصد کشورهای معروف آن از جمله فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، مجارستان ارائه می‌شود.