تور خارجی/تور تایلند

معرفی تایلند

تایلند یکی از جذابترین و معروفترین کشورهای جنوب شرقی آسیا برای گردشگران است، محبوبیت کشور تایلند تنها به ایرانیان ختم نمی‌شود بلکه توریست‌ها از سراسر دنیا برای تفریح و لذت بردن از طبیعت به تایلند سفر می‌کنند. پایتخت کشور تایلند بانکوک است اما گردشگران به اغلب شهرهای این سرزمین سفر می‌کنند.
سفر به تایلند برای ساکنان کشورهایی مانند استرالیا و نیوزیلند مقرون به صرفه است به همین خاطر گردشگران از این کشورها نیز به تایلند سفر می‌کنند. مساحت تایلند حدود 513,120 کیلومتر مربع است و بیش از 69 میلیون نفر جمعیت دارد و برخی از ساکنان آن هم از کشورهای اطراف هستند.
کشور تایلند با چهار کشور لائوس، کامبوج، مالزی و میانمار همسایه است و با سفر به تایلند می‌توانید با کمی برنامه ریزی به این کشورها نیز سفر نمایید. تایلند جزو 50 کشور اول بزرگ جهان است و در فهرست 21 کشور مشهور دنیا به شمار می‌آید.
از دلایلی که موجب شده تا تایلند طبیعت فوق‌العاده‌ای داشته باشد، نزدیکی به خلیج تایلند، دریای آندامان و مالزی است. بسیاری از گردشگرانی که به تایلند می‌روند، قصدشان لذت بردن از طبیعت و آشنایی با آداب مردم این کشور است زیرا بسیاری از تایلندی ها هنوز بر اساس سنن کهن خود زندگی می کنند.

دین مردم تایلند

از لحاظ دین آزاد است و ادیان و آئین های متعددی رواج دارند مانند هندو، بودا، اسلام و...

زبان مردم تایلند

تایلندی

جمعیت تایلند

بیش از 69 میلیون

واحد پول تایلند

بات

ویزای تایلند

برای ایرانیان به ویزا نیاز است.

شهرهای مهم تایلند

کشور تایلند شهرها، روستاها و استانهای کوچک و بزرگ بسیاری دارد اما اگر بخواهیم مهمترین آنها را از نظر جمعیت و اهمیت معرفی کنیم اینگونه خواهد بود: بانکوک، نونتابوری، ناکون راتچاسیما، چیانگ مای، هات یای، اودون تانی، پاک کریت، کون کن، چائوفرایا سوراساک و یوبون راتچاتانی.
شهر معروف پاتایا نیز در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است و طرفداران زیادی در میان ایرانیان دارد همچنین از میان شهرهای مشهور تایلند می‌توان از پوکت یاد کرد که در جنوب تایلند واقع شده است.

بهترین فصل سفر به تایلند

اگر بهترین زمان سفر به تایلند برای شما زمانی است که سفر به آن ارزان باشد باید بگوییم که ارزان ترین پروازها به تایلند در ماه های می تا اکتبر (اواسط اردیبهشت تا اوایل مهر) است اما این تاریخ مربوط به همه جهان است و فقط مخصوص ایرانیان نیست به این معنا که پرواز به تایلند برای ساکنان همه کشورها در این زمان ارزان تر است.
اگر بخواهیم بهترین فصل سفر را برای تایلند، بر اساس آب و هوا بیان کنیم باید بگوییم که شما در همه فصول سال می توانید به تایلند بروید اما ماه ژانویه (حدود دی ماه) هوا در تایلند مناسب تر است و آب و هوا به دلیل خنکی باعث می شود تا از شرجی بودم هوا کاسته شود و همچنین در این زمان کمتر باران می بارد و با خیال آسوده تری می‌توانید برای بازدید از جاذبه های مورد نظرتان اقدام کنید.
به افرادی که عاشق تفریحات ساحلی هستند نیز پیشنهاد می‌کنیم که ماه مارس (اسفند) را برای سفر به تایلند انتخاب کنید.