مبعد وات آرون تایلند

بازدید از وات آرون تایلند

باور نکردنی  است، بیش از 31200 معبد بودایی در اطراف تایلند وجود دارد. در تایلند این معابد یا نام وات شناخته میشود. یکی از این معابد که در تور تایلند با آن آشنا خواهید شد ، وات آرون یا معبد سحر است که ما در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت. وات آرون افسانه ای یکی از مهمترین نشانه های رودخانه چائو فرایا تایلند است. دیدنی ترین دیدگاه از بنای پر زرق و برق را از طرف شرق از رودخانه در غروب خورشید دیده می شود، زمانی که وات آرون چشم انداز چشمگیر در برابر افق دارد،دیدن آن خالی از  لطف نیست.

این معبد نمایش معماری کوه مرو، مرکز جهان در کیهانشناسی بودایی است. در اساطیر بودیسم تبت، کوه مرو مکانی است که به طور همزمان مرکز مرکزی جهان را نشان می دهد . هزاران مایل در ارتفاع، کوه مرو در جایی فراتر از سطح فیزیکی واقعیت قرار دارد، در قلمرو کمال و تعالی.زوج چهار گوشه ای از وات آرون، که عکس های خدایان نگهبان چهار جهت را در آن قرار می دهد، این نماد عرفانی را تقویت می کند.

مکان قرار گیری وات آرون

وات آرون یکی از چندین بقایای باقی مانده از سلسله چاکری تایلند است. اصطلاح “وات” به گروهی از ساختمان های مذهبی اشاره دارد که عموما توسط یک دیوار با چندین دروازه بستگی دارد. این معبد در غرب رودخانه چائو پرایا واقع شده است، این معبد را می توان به وسیله مسیر آرن آمارین یا قایق از تان تاین پری، در نزدیکی وات فو دنبال کرد. اسکله قایقرانی Tha Tien که در گوشه جنوب غربی گراند پالاس یا Wat Phra Kaew قرار دارد، به صورت مورب در مقابل وات آرون قرار دارد و قایقها در فواصل بسیار مکرر قرار دارند.

این معبد همه روزه از ساعت 8.30 صبح الی 5.30 عصر به روی گردشکران باز است.همچنین هزینه بازدید از این معبد 30 بات میباشد و برای شهروندان تایلندی رایگان است و امیدواریم در سفر تور پاتایا پوکت تایلند از جاذبه های این کشور لذت ببرید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول