Svaneti-banner

از سوانتی گرجستان مرتفع ترین روستای اروپا دیدن کنید

برای کسانی از شما که دوست ندارید از مقاصد شلوغ و پر تردد دیدن کنید، منطقه سوانتی گرجستان برای قرن ها از نظر انزوا محافظت شده است و بسیار دور از انتظار است که تا همین اواخر هنوز هم بکر و دست نخورده مانده است. در تور گرجستان این مکان به عنوان یک سفر زیبای گردشگری شناخته شده است. این قلمرو دوست داشتنی، وحشی و عجیب و غریب نیز در نزدیکی بالاترین روستای اوشگولی قرار دارد که در ارتفاع 6900 پا از سطح دریا واقع شده است.
svaneti-region
کوهستانی با منظره عالی

 سفر خود را به گرجستان برنامه ریزی کنید

اوشگولی در میان کوه های قفقاز تحت پوشش برف واقع شده است که جامعه ای از چهار روستای در میراث جهانی یونسکو است. این روستاها با 4000 متر از قله های پوشیده از برف و گل های گیلاس به عنوان پس زمینه آن، زیبا و بی نظیر هستند و برای مسافران فرصت مناسب برای پیاده روی راه می اندازند.

svaneti-georgia
کوهستانی سرسبز و مفرح

 

 اما آنچه در مورد اوشگولی جالب است، زیبایی منظره نیست، بلکه روستاهای قرون وسطایی با معماری منحصر به فرد آن است. شما به طور خاص متوجه فراوانی خانه های دارای برج در اینجا خواهید شد، به عنوان دفاع و همچنین برای نگه داشتن روستاییان در هنگام تجاوزات امن استفاده می شود. روستای چاظشی هنوز بیش از 200 خانه از برج های فوق العاده بی نظیر را حفظ کرده است که از هر دو به عنوان محل اقامت و همچنین به عنوان نگهبانی در برابر مزاحمان مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه حدود 175 کوشکبی (برج های دفاعی سنگی) که در ابتدا در قرن نهم و سیزدهم ساخته شده بودند، هنوز در سوانتی مانده اند.

ساندانتی برای صحنه هنر رنسانس خود قابل توجه است. نقاشی های نمونه های فوق العاده ای از نفوذ رنسانس در گرجستان است.

اوشگولی همچنان دارای جذابیت دنیای قدیم است که در عمق کوه ها، دور از سایر نقاط جهان است.

اما از آنجایی که یک جاده جدید در Mestia، شهر اصلی در سوانتی، که آن را به بقیه گرجستان متصل می کند، ساخته شده است، این منطقه مدرنیزه شده است. در حالی که، Mestia در یک روند نوسازی کامل است، شهر قدیمی خود را حفظ کرده و شخصیت های جدید با چوب مارک Svan برج ها (برج های دفاعی ساخته شده از سنگ) نمایان می شوند.

Village-with-tower
دهکده ای با برج های قدیمی 

در گذشته نسبتا اخیر، سوانتی هنوز خیلی خوب عاری از مسیر های ماشین بود. پیشرفت گردشگری از اواسط سال 2000 تا کنون، اسکله های جدید، پروازهای تفلیس، توسعه زیرساخت ها از نظر جاده ها مکان های عمومی، افزایش چشمگیر در انتخاب محل اقامت و تعداد بیشتری مهمان، تا جایی که تنها شهر سوئنی، مستیا می تواند واقعا اشغال شده در تابستان باشد.

سحر و جادو و جذابیت سوانتی، در هر صورت، می تواند عامل بزرگی برای جذب گردشگر به این منطقه توریستی باشد.

درباره تور گرجستان و خدمات مسافرتی فلات پارس بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول