صومعه سامتاورو تفلیس گرجستان

مطالب خواندنی صومعه سامتاورو

تور ارزان گرجستان با خدمات گردشگری متنوع و البته با کیفیت برگزار میشود که بسته به انتخاب پرواز و نوع هتل 3 تا 5 ستاره

قیمت تور ارزان گرجستان قابل تغییر می باشد ، جهت اطلاع دقیق از خدمات و قیمت لطفا با کانتر مربوطه تماس حاصل نمایید.

مطالب صومعه سامتاورو

کشور گرجستان سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان است که برای بازدید جاذبه های توریستی و آثار تاریخی گرجستان،از جمله شهر تفلیس به این کشور سفر میکنند.در کنار جاذبه های توریستی یکی از مهمترین اماکن تشکیل دهنده تاریخ گرجستان،صومعه های این کشور است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب میکند.ما در این مطلب قصد داریم به عرفی یکی از این صومعه ها بپردازیم تا در تور گرجستان از آن بازدید نمایید پس در ادامه با ما باشید.

پیشینه صومعه سامتاورو

صومعه سامتاورو در منطقه Zemo Ecclesia  و در قرن چهارم میلادی در پایتخت پادشاهی شرق گرجستان ساخته شد.اولین زن و شوهر سلطنتی مسیحی – پادشاه میریان و Qween نانا در اینجا دفن شده اند و از قرن 19 به کلیسا تبدیل شد.

معماری و چیدمان صومعه سامتاورو

کلیسای ارتدکس صومعه سامتاورو در در سال 1030 تا 1040 در شهر متسختا ساخته شده است. نقاشی های تزئینی نگهداری شده در حیاط و در گنبد به اواسط قرن هفدهم مربوط میشود. کاوش های باستان شناسی، بقایای یک کلیسای بزرگ را که قبل از قرن 11 میلادی در آنجا بود، نشان میدهد.

در شرق صومعه ، کلیسای قدیمی قرون وسطی سنت نینو وجود دارد. نقاشی های تزئینی آن به قرن نوزدهم مربوط است. در شمال کلیسا سه برج نازک صلیبی از قرن 15-16 وجود دارد. برج های استوانه ای قرن 18 در دیوار صومعه نگهداری می شود که در قرن نوزدهم بازسازی شده است که در تور ارزان گرجستان میتوانید مشاهده نمایید .

ثبت صومعه سامتاورو در میراث جهانی

صومعه سامتاورو همراه با دیگر آثار تاریخی متسختا در لیست میراث جهانی کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی جهان از سال 1994 ثبت شده است.

فاصله صومعه تا شهر تفلیس

این صومعه در 20 کیلومتری شهر تفلیس واقع شده است و با ماشین حدود 15 دقیقه فاصله دارد.امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر تفلیس و کشور گرجستان برای شما مفید واقع شود و از تور ارزان گرجستان لذت ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول