بازدید معبد سفید وات رونگ خون تایلند

معبد سفید وات رونگ خون

معبد وات رونگ خون تایلند که به معبد سفید نیز معرف است،یک معبد شناخته شده و معروف در کشور تایلند است و در 15 کیلومتری شهر چیانگ ری واقع شده است که سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور تایلند را به سمت خود میکشاند. معبد وات رونگ خون در در پایان قرن بیستم به سختی بازسازی شد. بودجه برای بازسازی در دسترس نبود.این معبد یک معبد منحصر به فرد است گه با استفاده از رنگ سفید،گچ و قطعات شیشه ای ساخته شده است که در هوای آفتابی با تابش نور خورشید چهره ای بینظیر را به نمایش میگذارد.

رنگ سفید نشان دهنده خلوص بودا است، در حالی که این شیشه نمادی از حکمت بودا و دواما، تعالیم بودایی است. Wat Rong Khun توسط Chalermchai Kositpipat، یک هنرمند معروف تایلندی طراحی شده است. تا به امروز معبد به پایان نرسیده است. در پایان ساخت معبد 9 ساختمان وجود خواهد داشت که شامل یک ubosot، یک سالن برای تثبیت آثار بودایی، یک سالن مدیتیشن، محل زندگی راهبان و یک گالری هنری خواهد بود که در تور تایلند میتوانید بازدید نمایید.

در سال 2014 و در روز 5 می،یک زلزله قوی شهر چیانگ ری را لرزاند و در اثر آن معبد وات رونگ خون به شدت آسیب دید.یک تیم مهندسی مامور بازرسی معبد شد که در نتیجه این بازرسی تائید شد که ساختمان های معبد به کلی نابود شده اند. Chalermchai Kositpipat تصمیم به بازسازی معبد گرفت و وعده داد که معبد را مانند روززهای اول خود بازسازی کرده و تمام وقت خود را برای بازسازی معبد صرف کند. وی همچنین اعلام کرد که ممعبد از بعد از ظهر 8 می به روی بازدید کنندگان باز خواهد شد.هم اکنون این معبد یکی از پربازدید ترین مناطق چیانگ ری است.

ساعت کار معبد معبد وات رونگ خون

این معبد همه روزه از ساعت 6.30 الی 18 برای گردگشران به نمایش گذاشته میشود.

جهت سفر به تایلند با بهترین قیمت در زمانهای مختلف نظیر تور نوروز 97 با بخش خارجی ما تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول