مسجد جامع باکو توریستگاه باکو

مسجد جامع باکو

شهر باکو به خاطر جاذبه های توریستی و اماکن تارخ خود شهرت جهانی دارد.ما در این مطلب قصد داریم به معرفی به معرفی یکی از جاذبه های توریستی این شهر زیبا که به مسجد جامع باکو شهر ت دارد در خدمت شما باشیم.

بسیاری از بناهای معماری باکو بر روی خرابه های ساختمان های بسیار قدیمی متعلق به دوره بت پرستان در تاریخ آذربایجان ساخته شده اند. بنابراین، با توجه به تحقیقات باستان شناسان، برج خیمه در محل معبد بت ها ساخته شده است. زیرزمین قلعه Sabail همچنین شامل برخی از قطعات ساختمان های قدیمی است. مسجد جامع در ایچری شهر نیز می تواند در میان آثار تاریخی موجود باشد.

پیشینه مسجد باکو

مسجد جامع در ایچری شهر از قرن 12 فعالیت داشته است. این مسجد در سال 1899 با کمک خدیجه شیخالی داداشف، شهردار باکو ساخته شد. در سال 1888، آکادمی A.Pavlinov، آکادمی روسیه اندازه گیری مسجد جامع را انجام داد. مسجد در محل معبد عبادت کنندگان آتش ساخته شده است. تنها چهار قوس بی نظیر از ساختمان قدیمی باقی مانده است، که گفته می شود متعلق به معبد است. با توجه به بسیاری از تحقیقات باستان شناسان مدرن، مرکز مقدس تبعیض در محل مسجد جامع وجود داشت، جایی که نمازگزاران آتش در آن قرار داشتند.

در قرن چهاردهم، معبد بتنی به مسجد تبدیل شد. بر اساس کتیبه ای در مسجد، “در ماه رجب در سال 709 هجری (1309) امیر شرف الدین محمود دستور داد تا این مسجد به روز رسانی شود. در قرن 15 میلادی، مناره به سمت شمال مسجد متصل شد. در اواخر قرن نوزدهم، مسجد قدیم نابود شد و توسط مسجد جامع جایگزین شد که در تور باکو میتوانید از آن بازدید نمایید .

مسجد جامع کوچک است.یک سالن برای زنان و یک سالن برای مردان در این مسجد وجود دارد. گنبد مخروطی ساختمان، که بر چهار ستون در مرکز مسجد جامع قرار دارد، از اهمیت ویژه برخوردار است.

امیدواریم در تور هوایی باکو از مکانهای زیبای گردشگری این شهر دیدن نموده و از آن لذت ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول