تور ارزان باکو و بازدید آتشگاه معبد باکو

معبد آتشگاه باکو | یک معبد عجیب و غریب در کشور آذربایجان

تور ارزان باکو و بازدید آتشگاه معبد باکو معبد آتش ابدی یا آتشگاه یک معبد عجیب و غریب در کشور آذربایجان است. این معبد عملا در سراسر جهان شناخته شده است.این جاذببه بینظیر در 30 کیلومتری مرکز شهر باکو در حومه سارخانی واقع شده است. این قلمرو برای چنین پدیده ای منحصر به فرد طبیعی به عنوان سوخت های گاز طبیعی شناخته شده است (گاز زیرزمینی که با اکسیژن تماس می گیرد و آتش می گیرد). معبد آتشگاه در قرن هفدهم توسط هندو باکو در ارتباط با سیک ها ساخته شده است که در تور آذربایجان باکو میتوانید مشاهده نمایید .با این حال،تاریخ معبد حتی طولانی تر از زمان های قدیم این محل مقدس محلی برای تجمع زرتشتیان بوده است

پس از معرفی اسلام، معبد آتشگاه نابود شد. بسیاری از زرتشتیان به هند رفتند و عبادت آنها ادامه یافت. بین قرن 15 تا 17 میلادی، پرستاران آتش هندوها که با کاروانهای تجاری به این محل آمدند، شروع به عبادت در این معبد کردند. بازرگانان هند شروع به بازسازی  این معبد کردند. اولین بخش معبد در سال 1713 شاخته شده است . آخرین – محراب معبد مرکزی با حمایت بازرگان Kanchangar در سال 1810 ساخته شده که در صورت خریداری تور باکو میتوانید از دیدن آم لذت ببرید .

معماری معبد آتشگاه

در طول قرن 18 میلادی، کلیساها، سلول ها، کاروانسری ها به قسمت مرکزی معبد اضافه شدند. با سفر به تور ارزان باکو در معبد آتشگاه می توانید کتیبه های حک شده از حروف الفبای هندی را پیدا کنید.

در اوایل قرن نوزدهم، معبد آتشگاه نمای ظاهری خود را گرفت. این معبد یک ساختار پنجگانه با پورتال ورودی است. در مرکز یک حیاط، محراب محرمانه در قالب یک سنگ گرانبها اجرا می شود که در آن زاویه های مراکز بیشتر برج ها قرار گرفته است. در مرکز یک محراب – یک چاه گاز خواهید دید.

بالای پورتال ورودی یک اتاق مهمان سنتی یا “بالخان” است. در نزدیکی معبد، گودال بزرگ وجود دارد که در آن آنها برای آتش سوزاندن اجساد هندوهای مرده در آتش مقدس استفاده می شده است.

در اواسط قرن نوزدهم تولید گاز طبیعی متوقف شد.معبد آتشگاه به عنوان یک محل عبادت تا سال 1880 وجود داشته است. امروز این معبد زرتشتی باستان برای گردشگران تور ارزان باکو جذاب شده است که آنها را با آتش سوزی مصنوعی آشنا میکند.

تصويري از داخل معبد آتشگاه باکو
تصويري از معبد آتشگاه باکو
تصويري از حياط معبد آتشگاه باکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول