آنتالیا دروازه هاردیان

آنتالیا بازدید از دروازه هاردیان شهر

دروازه هادیان یا اوکاپیلار (“سه گیتس” در ترکی) یک قوس پیروزی است که در آنتالیا واقع شده است و سپس با نام Attaleia  شناخته شد. که به افتخار بازدید امپراتور هادریان درست زمانی که از شهر دیدن کرد شاخته شد.این تنها دروازه ورودی باقی مانده در دیوارهایی است که شهر و بندر را احاطه کرده است.

دروازه هاردیان متشکل از دو نما ، سه قوس ورودی و یک برج در هر طرف است. این دروازه در حدود 8 متر ارتفاع دارد.برج جنوبی، که به نام جولیا سانتا شناخته می شود، مربوط به دوران روم است اما احتمالا به طور مستقل از دروازه ساخته شده است که در تور آنتالیا مشاهده می نمایید .

بخش پایین برج شمالی از زمان رومیان است، اما قسمت بالای آن در نیمه اول قرن سیزدهم میلادی در زمان سلطنت سلطان علاالدین کی قبادبازسازی شد و شامل کتیبه ای با خط عربی است که در سفر تور هوایی آنتالیا میتوانید مشاهده نمایید .

این زیباترین دروازه پامفیلیا است. بخش فوقانی دارای سه دهانه در شکل کاپولا است و به جز ستونها (ساخته شده از گرانیت) به طور کامل از سنگ مرمر سفید ساخته شده است. سه راه عبور با گل های رز تزئین شده اندتزئینات بسیار قابل توجه است.

دروازه اصلی دو داستان دارد که در تور هوایی آنتالیا از آن آگاه خواهید شد و اگر چه به خاطر دروازه اصلی شناخته شده است، اعتقاد بر این است که مجسمه امپراتور و خانواده اش را نگه داشته است.انطباق در بالای دروازه به دو طرف با ارتفاع 1.28 متر (4.2 فوت) گسترش می یابد. این شامل یک فریز تزئین شده با نقوش گلدار و یک چوب کریستال حصیری با سر شیر است.

قبلا دیوارهای شهر خارج از دروازه قرار داشتند و برای سال های زیادی استفاده نشده بود. این ممکن است به این دلیل باشد که آسیب ندیده است و تنها هنگامی که دیوارها در دهه 1950 سقوط کردند مشخص شد.

دروازه در سال 1959 بازسازی شد. پیاده رو دور خرد شده است تا راهپیمایی دوران اولیه رومیان را نشان دهد که می توان آن را از طریق روکش پنجره در هنگام قدم زدن از قوس اصلی مشاهده کرد. بازدیدکنندگان دروازه می توانند به پایین نگاه کنند و شیارهای فوق العاده ای عمیق را ببینند که در آن مسیر های بی شماری که در داخل و خارج از شهر قرار گرفته اند، سنگ فرش را پوشانده است.

هنگامی که دروازه کشف شد و بازسازی شد، دوازده نامه برنزی در پای دروازه پیدا شد. این نامه ها بخشی از آثار اداری بود. از سال 2017، حروف بین موزه های مختلف و مجموعه های خصوصی در سراسر جهان تقسیم شد. 9 نامه در وین است، 2 نامه در برلین هستند، و برخی در انگلستان، در موزه بریتانیا در لندن و موزه اشمولین در آکسفورد وجود دارد. اعتقاد بر این است که داستان دومی که گمشده است نیز دارای یک کتیبه است.

بسیاری از قوس های دیگر به نام هادریان وجود دارد که سه مورد آن در یونان، ایتالیا و اردن یافت می شود که یکی از زیباترین این موردها با خرید تور هوایی آنتالیا و رفتن به این شهر ساحلی زیبا قابل بازدید است .

با توجه به افسانه های محلی، گفته می شود سلطان بلکیز، ملکه شیعه، از زیر این دروازه هادریان عبور کرده است و از یک روز شاد در کاستی درست در زمانی که به دیدن سلطان سلیمان میرفت لذت برده است. با این حال، اگر او این کار را کرده است، از یک ورودی دروازه هادریان عبور کرده است، زیرا او و سلطان سلیمان تقریبا یک هزار سال قبل از دروازه هاردیان زندگی می کردند.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده و جهت سفر به تور لحظه آخری آنتالیا از خدمات ما استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت تور استانبول